Podziękowanie za obywatelską postawę - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Wiadomości

Podziękowanie za obywatelską postawę

Z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie inspektora Arkadiusza Więcka w murach będzińskiej komendy odbyło się spotkanie z kierowcą, którego profesjonalna reakcja w dniu 9 lutego br. doprowadziła do zatrzymania kompletnie pijanego kierowcy ciężarówki. Dzisiejsze spotkanie stało się przede wszystkim okazją do podziękowania Panu Markowi za wzorową, obywatelską postawę. Słowa uznania oraz pochwały dla postawy godnej naśladownictwa padły z ust Komendanta oraz uczestniczącego w spotkaniu będzińskiego Starosty.

W dniu 9 lutego bieżącego roku 39-letni mieszkaniec Katowic jadący drogą krajową nr 86, zauważył w pobliżu Siewierza podejrzanie zachowującego się kierowcę ciężarówki. Ciężarowe volvo ze sporą prędkością wyprzedzało inne samochody, niejednokrotnie również zajeżdżając im drogę. Chwilami kierowca wykonywał bardzo gwałtowne ruchy kierownicą, poruszając się przy okazji tzw. "wężykiem". Podejrzenia dotyczące stanu trzeźwości kierowcy tira kazały Panu Markowi powiadomić o zdarzeniu oficera dyżurnego będzińskiej Policji. Katowiczanin nie ograniczył się jednak wyłącznie do telefonu. Zdeterminowany ruszył za volvo, przekazując na bieżąco policjantom informacje o jego położeniu. Dzięki postawie 39-latka policjanci zatrzymali pijanego kierowcę w będzińskiej dzielnicy Grodziec. Jak wykazało badanie, w organizmie mężczyzny znajdowały się ponad 3 promile alkoholu. 

Za swoją obywatelską postawę i zaangażowanie pan Marek otrzymał dzisiaj podziękowanie od Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie inspektora Arkadiusza Więcka oraz Starosty Powiatu Będzińskiego Arkadiusza Watoły. Jak podkreślił komendant Więcek postępowania 39-latka nie należy oceniać tylko w kategoriach wyeliminowania z ruchu drogowego kolejnego nietrzeźwego kierowcy. Jego profesjonalna reakcja wobec potencjalnego sprawcy najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych wydatnie przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu będzińskiego. Komendant wyraził także nadzieję, że postawa 39-latka stanie się też wzorem do naśladowania dla innych użytkowników dróg, którym szczególnie zależy na bezpieczeństwie.

  • Podziękowanie za obywatelską postawę
  • Podziękowanie za obywatelską postawę
  • Podziękowanie za obywatelską postawę
Ładowanie odtwarzacza...