Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

nie reagujesz - akceptujesz
Stop agresji drogowej
Facebook
"Policjant który mi pomógł"
inforlinia do bezdomnych
stop seksturystyce
turysta zagraniczny
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
rok pieszego
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem

Ruch drogowy

 1. Jak zachować się na miejscu zdarzenia drogowego?

  Będzińscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Dzisiejszy poranek pokazał, że zmienna aura może przysporzyć kierowcom problemów. Ujemne temperatury i opady marznącego deszczu i mżawki - to wszystko powoduje, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Co jednak, gdy już znajdziemy się na miejscu zdarzenia drogowego? Policja przypomina jak zachować się w przypadku kolizji lub wypadku.

 2. Uwaga kierowcy - ślisko na drogach!

  Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Nadchodzące dni na drogach naszego regionu mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg w czasie zmiennej aury muszą mieć świadomość, że na jezdni będzie bardzo ślisko. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność.

 3. Policyjna akcja "Bezpieczny Pieszy" na będzińskich drogach

  Będzińscy policjanci, podobnie jak wielu innych stróżów prawa w województwie śląskim, przeprowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Bezpieczny Pieszy". Policyjna akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 22.00. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.

 4. Działania kontrolo - prewencyjne "Alkohol i narkotyki"

  Dziś policja prowadzi ogólnopolskie działania pn. „ALKOHOL i NARKOTYKI”. Będą ukierunkowane na przeprowadzenie kontroli jak największej liczby kierujących pojazdami i eliminowanie z ruchu drogowego osób będących po spożyciu alkoholu lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Policjanci będą również zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 5. Tworzymy korytarz życia - pamiętamy o Świętym Mikołaju – zaproszenie dla przedstawicieli mediów

  6 grudnia wchodzą w życie przepisy precyzujące właściwe zachowanie kierujących pojazdami w celu ułatwienia przejazdu pojazdom uprzywilejowanym tzw. korytarzem życia. Dzisiaj o godz. 12.00 przy zbiegu ulic Piotra Skargi i Wincklera w Katowicach, policjanci ze śląskiej drogówki wspólnie z Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym i Państwową Strażą Pożarną przedstawią kierowcom, jak właściwie zachować się w początkowej fazie powstawania “korytarza życia”. Nie zabraknie również akcentu mikołajkowego.

 6. Trwają policyjne działania "Prędkość"

  Na będzińskich drogach i ulicach prowadzone będą dzisiaj od godziny 6.00 do 22.00 policyjne działania "Prędkość". Ich celem jest dyscyplinowanie kierowców, którzy prowadząc swoje pojazdy nie stosują się do ograniczeń prędkości, a poprzez takie właśnie działanie represyjne, do zmniejszenie liczby wypadków drogowych.

 7. Policyjna akcja "Pieszy" na będzińskich drogach

  Policjanci z będzińskiej drogówki prowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Pieszy". Policyjna akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 22.00. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.

 8. Od rana kontrolujemy trzeźwość

  Od godziny 6 do 14 na będzińskich drogach i ulicach kierujący muszą liczyć się ze wzmożoną kontrolą trzeźwości. Policjanci z będzińskiej drogówki w ramach akcji "Trzeźwość" będą sprawdzać kierowców w wielu miejscach na terenie powiatu. Kolejny odsłona akcji na celu ma poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza poprzez eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 9. Trwają policyjne działania "Prędkość"

  Na będzińskich drogach i ulicach prowadzone będą dzisiaj od godziny 6.00 do 22.00 policyjne działania "Prędkość". Ich celem jest dyscyplinowanie kierowców, którzy prowadząc swoje pojazdy nie stosują się do ograniczeń prędkości, a poprzez takie właśnie działanie represyjne, do zmniejszenie liczby wypadków drogowych.

 10. Czy wiesz, że?

  Czy wiesz, że zbyt wolna jazda może być uznana za wykroczenie?