Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

nie reagujesz - akceptujesz
Stop agresji drogowej
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
Facebook
"Policjant który mi pomógł"
turysta zagraniczny
inforlinia do bezdomnych
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
stop seksturystyce
rok pieszego

Ruch drogowy

 1. Wracając z sądu wyeliminowali kierowcę z 3 promilami

  O tym, że na służbie są cały czas nie trzeba przypominać policjantom z będzińskiej drogówki. Mundurowi wracając z rozprawy w zawierciańskim sądzie, nie będąc na terenie swojego działania postanowili interweniować wobec kierowcy popełniającego wykroczenie drogowe. Jak się okazało rozmowa przez telefon podczas jazdy nie była jedynym wczorajszym przewinieniem 39-letniego dąbrowianina. W ciele mężczyzny znajdowało się bowiem prawie 3 promile alkoholu.

 2. Trwają policyjne działania "Prędkość"

  Dzisiaj od godziny 6.00 do 22.00 na terenie całego powiatu będzińskiego podobnie jak w wielu innych częściach kraju prowadzone będą działania "Prędkość". Ich celem jest dyscyplinowanie kierowców, którzy prowadząc swoje pojazdy nie stosują się do ograniczeń prędkości, a poprzez takie właśnie działanie represyjne, do zmniejszenie liczby wypadków drogowych. Jak wskazują policyjne analizy, to właśnie prędkość jest główną przyczyną wypadków...

 3. Trwają działania "Truck & Bus"

  Od godziny 6.00 do 22.00 policjanci z będzińskiej drogówki podobnie jak inni funkcjonariusze ruchu drogowego w całym kraju przeprowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Mundurowi szczególnie bacznie będą dzisiaj przyglądać się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Kontrolowany będzie stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, realizacja czasu pracy i odpoczynku oraz posiadane uprawnienia.

 4. Policyjna akcja "SMOG" na będzińskich drogach

  Podobnie jak wielu innych stróżów prawa w całym kraju, policjanci z będzińskiej drogówki prowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Smog". Akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 22.00. Główną ideą działań jest kontrola jak największej ilości samochodów w celu wyeliminowania tych pojazdów, których jazda po drogach stwarza zagrożenie dla środowiska naturalnego.

 5. "Prędkość" na będzińskich drogach

  Nadmierna szybkość jazdy to niezmiennie jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dzisiaj, po raz kolejny na będzińskich drogach policjanci z drogówki przeprowadzą akcję "Prędkość". Działania które rozpoczęły się o godzinie 6.00 potrwają do 22.00. Tradycyjnie działania stróżów prawa ukierunkowane będą na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości jazdy. Uwaga mundurowych skierowana jest także na sprawdzanie trzeźwości kierowców i stanu technicznego ich pojazdów.

 6. Trwają policyjne działania "Prędkość"

  Dzisiaj od godziny 6.00 do 22.00 na terenie całego kraju prowadzone będą działania "Prędkość". Ich celem jest dyscyplinowanie kierowców, którzy prowadząc swoje pojazdy nie stosują się do ograniczeń prędkości, a poprzez takie właśnie działanie represyjne, do zmniejszenie liczby wypadków drogowych. Jak wskazują policyjne analizy, to właśnie prędkość jest główną przyczyną wypadków...

 7. Policyjna akcja "Nie dla prędkości" na będzińskich drogach

  Dzisiaj od godziny 8.00 do 16.00 na będzińskich drogach policjanci z drogówki podobnie jak inni policjanci w województwie śląskim przeprowadzą akcję "Nie dla prędkość". Dzisiejsze działania tradycyjnie ukierunkowane są na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości jazdy. Uwaga stróżów prawa skierowana jest także na sprawdzanie trzeźwości kierowców i stanu technicznego ich pojazdów.

 8. Tragiczny wypadek na DK 86 w Wojkowicach Kościelnych

  Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, który miał miejsce dzisiaj około godziny 8.20 na drodze krajowej nr 86 w Wojkowicach Kościelnych. Jak wstępnie ustalono, kierujący audi 66-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej prawdopodobnie wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle, doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwka fiatem punto. W wyniku doznanych obrażeń śmierć na miejscu wypadku poniósł 47-letni pasażer audi.

 9. 21 września - Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach

  Już jutro, we wszystkich krajach europejskich prowadzone będą działania EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Ich nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja ta promuje "wizję zero", czyli ZERO ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu.

 10. Trwa policyjna akcja "SMOG"

  Policjanci z będzińskiej drogówki, podobnie jak wielu innych stróżów prawa w całym kraju, prowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Smog". Policyjna akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 22.00. Główną ideą akcji jest kontrola jak największej ilości samochodów w celu wyeliminowania tych pojazdów, których jazda po drogach stwarza zagrożenie dla środowiska naturalnego.