Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
stop seksturystyce
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
rok pieszego
nie reagujesz - akceptujesz
Facebook
turysta zagraniczny
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie
"Policjant który mi pomógł"
inforlinia do bezdomnych

Ruch drogowy

 1. Przebadanych ćwierć tysiąca... "na podwójnym gazie" wpadło dwoje

  Będzińscy policjanci w trakcie minionej doby wyeliminowali z dalszej jazdy po drogach i ulicach powiatu kolejnych dwóch pijanych kierowców. W ciągu całego dnia stróże prawa dokonali kontroli stan trzeźwości u ponad 250 kierowców. Zatrzymanym 43-letniej mieszkance Sławkowa oraz 21-letniemu mieszkańcowi gminy Siewierz poza utartą prawa jazdy grozi teraz nawet 2 lata więzienia.

 2. Policyjna akcja "Prędkość" na będzińskich drogach

  Od godziny 6.00 do 22.00 na będzińskich drogach policjanci z drogówki, po raz kolejny w tym miesiącu prowadzą akcję "Prędkość". Dzisiejsze działania tradycyjnie ukierunkowane są na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości jazdy. Uwaga stróżów prawa skierowana jest także na sprawdzanie trzeźwości kierowców i stanu technicznego ich pojazdów.

 3. Bezpieczna Wielkanoc - podsumowanie policyjnej akcji

  Zdecydowanie bezpiecznie minął na będzińskich drogach i ulicach wielkanocny weekend. W ciągu czterech świątecznych dni na terenie powiatu nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, w którym ucierpiałaby jakakolwiek osoba. Bilans zdarzeń drogowych to jedynie 14 kolizji. Nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu będzińskiego w trakcie akcji "Bezpieczny weekend" czuwało 156 policjantów, w tym 67 z Wydziału Ruchu Drogowego oraz 11 funkcjonariuszy straży miejskiej.

 4. Akcja "Prędkość" na będzińskich drogach

  Od wczesnych godzin rannych na powiatowych drogach i ulicach policjanci z będzińskiej drogówki, podobnie jak inni funkcjonariusze w całym kraju prowadzą akcję "Prędkość". Dzisiejsze działania ukierunkowane są przede wszystkim na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości jazdy. Uwaga stróżów prawa skierowana jest także na sprawdzanie trzeźwości kierowców i stanu technicznego ich pojazdów.

 5. Policyjna akcja "Bezpieczny weekend - Wielkanoc" rozpoczęta

  Będzińscy policjanci, podobnie jak ich koledzy w całym kraju rozpoczęli dzisiaj działania "Bezpieczny weekend". Rozpoczęta dzisiaj o godzinie 6.00 akcja potrwa do świątecznego poniedziałku do godziny 22.00. Przez cały świąteczny weekend kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli. Mundurowi będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą także, jak kierowcy i pasażerowie wywiązują się z obowiązku używania pasów i bezpiecznego przewozu dzieci.

 6. Z dwoma promilami na quadzie spowodował kolizję

  Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany wczoraj wieczorem w Wojkowicach 47-letni będzinianin. Mężczyzna siedzący za kierownicą quada nie zachował ostrożności uderzając w tył jadącego przed nim volkswagena. Za jazdę "na podwójnym gazie" poza utratą prawa jazdy 47-latkowi grozi teraz 2 lata więzienia.

 7. Z młodym kierowcą w drodze... po doświadczenie

  Niektórzy już posiadają, inni niedługo także dołączą do grona szczęśliwych posiadaczy prawa jazdy. Wczoraj będzińska młodzież miała doskonałą okazję by zdobyć albo pogłębić swoją wiedzę i pierwsze doświadczenia związane z ruchem drogowym. O tym jak ważnym aspektem jest bezpieczeństwo w ramach kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" przypomnieli wczoraj będzińskim licealistom policjanci pełniący służbę na drogach.

 8. Jesteś uprzejmy na drodze? Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Grzeczności za Kierownicą

  Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Grzeczności za Kierownicą, który został zainicjowany we Francji. Trąbienie, przejeżdżanie na "późnym żółtym" albo co gorsza na samym czerwonym, wymuszanie pierwszeństwa, czy wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości zjazdu, to tylko część zachowań, których możemy doświadczyć za kierownicą. Dlatego szczególnie dzisiaj zadbajmy o wzajemną uprzejmość na drodze.

 9. Trwa policyjna akcja "Kontrola drogowa - Pieszy"

  Będzińscy policjanci, podobnie jak wielu innych stróżów prawa w województwie śląskim, przeprowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Kontrola drogowa - Pieszy". Policyjna akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 14.00. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.

 10. Nietrzeźwy potrącił 85-latkę na pasach

  Policjanci z będzińskiej drogówki ustalają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj rano na ulicy Szpitalnej w Czeladzi. Na oznakowanym przejściu dla pieszych, będący pod wpływem alkoholu 61-letni kierowca mitsubishi potrącił prawidłowo przechodzącą 85-letnią mieszkankę miasta. Kobieta z urazem nogi trafiła do szpitala.