Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Aktualności

Polecamy

inforlinia do bezdomnych
nie reagujesz - akceptujesz
rok pieszego
Stop agresji drogowej
turysta zagraniczny
stop seksturystyce
Facebook
"Policjant który mi pomógł"
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem
Z mlodym kierowca w drodze po doswiadczenie

Ruch drogowy

 1. Stop agresji drogowej

  Wszyscy dobrze wiemy, że brawurowa jazda na granicy zdrowego rozsądku, prowadzić może do tragedii na drodze. Prezentujemy przykłady, gdzie kierowcy łamiąc przepisy ruchu drogowego doprowadzili do sytuacji zagrażającej życiu ich samych oraz innych uczestników drogi. Nagrania przesłano na adres poczty stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl.

 2. Trwa policyjna akcja "Bezpieczne skrzyżowanie"

  Będzińscy policjanci, podobnie jak wielu innych stróżów prawa w województwie śląskim, przeprowadzą dzisiaj w rejonie skrzyżowań dróg w powiecie działania w ramach akcji "Bezpieczne skrzyżowanie". Policyjna akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 22.00. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą zarówno na kierujących pojazdami jak i na pieszych popełniających wykroczenia drogowe.

 3. Popołudniowa akcja "Trzeźwość" na będzińskich drogach

  Dzisiejsze popołudnie oraz godziny wieczorne na będzińskich drogach i ulicach upłyną pod znakiem wzmożonej kontroli trzeźwości kierujących. Policjanci z będzińskiej drogówki w ramach akcji "Trzeźwość" kontrolować będą kierowców w wielu miejscach na terenie powiatu. Kolejny odsłona akcji na celu ma poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza poprzez eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 4. Policyjna akcja "SMOG" na będzińskich drogach

  Podobnie jak wielu innych stróżów prawa w całym kraju, policjanci z będzińskiej drogówki prowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Smog". Akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 22.00. Główną ideą działań jest kontrola jak największej ilości samochodów w celu wyeliminowania tych pojazdów, których jazda po drogach stwarza zagrożenie dla środowiska naturalnego.

 5. Bez uprawnień za to z 3 promilami... wpadł dzięki reakcji świadka

  Dzięki reakcji naocznego świadka w ręce stróżów prawa wpadł wczoraj popołudniu kompletnie pijany kierowca. 49-latek siedzący za kierownicą volkswagena passata w chwili kontroli miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Jak się okazało mężczyzna za popełnione wykroczenia niedawno utracił także prawo jazdy. Dalszym losem amatora jazdy "na podwójnym gazie" zajmie się teraz sąd i prokurator, grozi mu 2 lata więzienia.

 6. Policyjna akcja "Bezpieczny weekend majowy" rozpoczęta

  Będzińscy policjanci, podobnie jak ich koledzy w cały województwie rozpoczęli dzisiaj działania "Bezpieczny weekend majowy". Rozpoczęta dzisiaj o godzinie 6.00 akcja potrwa do niedzieli do godziny 22.00. Przez cały majowy weekend kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli. Mundurowi będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą także, jak kierowcy i pasażerowie wywiązują się z obowiązku używania pasów i bezpiecznego przewozu dzieci.

 7. Uwaga kierowcy: utrudnienia w ruchu na DK 78 w Mierzęcicach

  W związku z planowanym dzisiaj od godziny 17.00 do 18.30 protestem społecznym w Mierzęcicach na drodze krajowej nr 78 (ul. Wolności w pobliżu skrzyżowania z ulicą Gminną) informujemy, że we wskazanym rejonie mogą wystąpić poważne utrudnienia w ruchu drogowym. Osoby planujące dojazd do lotniska Katowice - Pyrzowice drogą DK 78 dzisiaj w godzinach popołudniowych powinny uwzględnić w czasie podróży przewidywane utrudnienia.

 8. Policyjna akcja "Pieszy" na będzińskich drogach

  Policjanci z będzińskiej drogówki przeprowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Pieszy". Policyjna akcja rozpoczęta się o godzinie 6.00 potrwa do godziny 22.00. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.

 9. Naczelnik po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

  O tym, że policjantem jest się także po służbie udowodnił naczelnik będzińskiej drogówki, który w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę. Kierujący daewoo nubirą 55-letni będzinianin jechał "pod prąd", stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna, który miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, ostatecznie zakończył swą podróż na stojaku do parkowania rowerów.

 10. Akcja "Trzeźwy autobus" na będzińskich drogach

  Dzisiejszy dzień na będzińskich drogach i ulicach podobnie jak w innych powiatach województwa śląskiego upłynie pod znakiem wzmożonej kontroli trzeźwości kierujących realizujących transport zbiorowy osób. Policjanci z będzińskiej drogówki w ramach akcji "Trzeźwy autobus" kontrolować będą w wielu miejscach na terenie powiatu zarówno kierowców autobusów komunikacji publicznej jak i siedzących za kierownicą autobusów szkolnych, autokarów czy busów.