Spotkanie z emerytami - „Idź-Jedź-Żyj-Rok Pieszego 2014” - Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

„Idź-Jedź-Żyj-Rok Pieszego 2014”

Spotkanie z emerytami

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będzińskiej komendy uczestniczyli w spotkaniu z emerytami i rencistami tego powiatu. Podczas spotkania mundurowi przekazali informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach przez pieszych i rowerzystów.

Wczoraj w Miejskim Ośrodku Kultury w Będzinie odbyło się spotkanie emerytów i rencistów z policjantami z będzińskiej drogówki. Podczas spotkania mundurowi zachęcali seniorów do poświęcenia większej uwagi swojemu bezpieczeństwu na drodze. Stróże prawa przypomnieli, jak ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo pieszych, szczególnie przy szybko zapadającym zmroku w okresie jesienno–zimowym, są elementy odblaskowe na odzieży. Policjanci zachęcali również do prawidłowych zachowań na drodze, okazywania większej życzliwości, powstrzymania się od agresji i przestrzegania przepisów prawa. Pośpiech, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie bez zastanowienia na przejście dla pieszych, przechodzenie przy czerwonym świetle lub w miejscach niedozwolonych – są to zachowania, które mogą doprowadzić i bardzo często doprowadzają do potracenia pieszego.

Obowiązek noszenia odblasków, zgodnie z obecnymi przepisami, mają dzieci do 15 roku życia. Wkrótce może to się zmienić. Obecnie projektowane jest rozszerzenie art. 11 ustawy Prawo o ruchu drogowym o punkt, który będzie mówił o tym, że „Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku”.

W spotkaniu również udział wziął przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej z Będzina, który przypomniał zasady bezpieczeństwa w okresie wzmożonego ogrzewania mieszkań.

Ładowanie odtwarzacza...