Z młodym kierowcą w drodze po doświadzcenie

I Ogólnopolskie Mistrzostwa MSRD

Wczoraj na terenie parku w miejscowości Rogoźnik, w gminie Bobrowniki odbyły się I Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego. W szranki rywalizacji stanęło łącznie 13 drużyn, głównie z terenu województwa śląskiego.

Wczoraj na terenie parku w miejscowości Rogoźnik, w gminie Bobrowniki odbyły się I Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego. W szranki rywalizacji stanęło łącznie 13 drużyn, głównie z terenu województwa śląskiego. Ostatecznie najlepsi okazali się uczniowie I L.O. we Włoszczowej, którzy wyprzedzili drużyny Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach i klasy policyjnej z Zespołu Szkół w Wojkowicach.

 

Konkurencje przygotowane dla uczestników mistrzostw sprawdzały zarówno ich wiedzę teoretyczną z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak i praktyczne umiejętności. W ramach rywalizacji uczestnicy sprawdzali między innymi umiejętności praktycznego kierowania ruchem drogowym, jazdy gokartem oraz jazdy sprawnościowej samochodem z "talerzem Stewarta". Pośród konkurencji rozgrywanych w trakcie mistrzostw nie zabrakło też sprawdzianu wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ostatecznie puchar dla najlepszej drużyny MSRD z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Romana Rabsztyna, Starosty Powiatu Będzińskiego Krzysztofa Malczewskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie insp. Cezarego Garczarczyka odebrali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowej. Drugie miejsce na podium zajęła drużyna z Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach a trzecie współgospodarze mistrzostw drużyna klasy policyjnej z Zespołu Szkół w Wojkowicach. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem w konkursie jazdy gokartem został Marcin Banasik, uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach, który nagrody za zwycięstwo odebrał od Wójta Gminy Bobrowniki Arkadiusza Ziemby. W konkursie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz konkurencji praktycznego kierowania ruchem wygrał uczeń I L.O. we Włoszczowej Tomasz Stryjewski, który pamiątkowe puchary i nagrody odebrał z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Romana Rabsztyna oraz Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie insp. Cezarego Garczarczyka.

 

Organizatorami I Ogólnopolskich Mistrzostw Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego byli Starostwo Powiatowe w Będzinie, Gmina Bobrowniki, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Komenda Powiatowa Policji w Będzinie, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach.

 

Wszystkim uczestnikom mistrzostw dziękujemy bardzo za wysoki poziom wiedzy oraz zaprezentowanych praktycznych umiejętności, a przede wszystkim za rywalizację w duchu fair play. Serdecznie zapraszamy za rok na kolejną, II edycję Ogólnopolskich Mistrzostw Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego!