Z młodym kierowcą w drodze po doświadzcenie

W pasach bezpieczniej - porady Gustawa

Policjanci z będzińskiej drogówki przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii „Klub Pancernika klika w fotelikach”. W ramach akcji w 15 marca 2013 roku mundurowi szczególną uwagę zwracają na sposób przewożenia dzieci w samochodach.

Policjanci z będzińskiej drogówki przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii „Klub Pancernika klika w fotelikach”. W ramach akcji w prowadzonej w dniu 15 marca 2013 roku mundurowi szczególną uwagę zwracają  na sposób przewożenia dzieci w samochodach. Do jazdy w fotelikach i zapinania w nich pasów zachęca dzieci maskotka akcji Pancernik Gustaw.

Policjanci z będzińskiej drogówki w ciągu dnia kontrolować będą pojazdy, którymi podróżują dzieci i sprawdzają, czy są one przewożone w fotelikach oraz z zapiętymi pasami. W trakcie akcji policjanci rozdają maskotki Pancernika Gustawa - symbol bezpiecznego podróżowania. Policyjne kontrole to okazja do uświadamiania uczestników ruchu m.in. o tym jak ważna jest jazda w pasach bezpieczeństwa i fotelikach, bądź na specjalnych podstawkach samochodowych. Przy tej okazji Pancernik ma też przypominać o podstawowych zasadach bezpiecznego podróżowania nie tylko dzieciom, ale też ich rodzicom.