Z młodym kierowcą w drodze po doświadzcenie

Pancernik Gustaw przestrzega także młodych kierowców

W dniu 11 maja 2012 roku policjanci będzińskiej drogówki w ramach prowadzonych kontroli drogowych sprawdzali przestrzeganie przepisów dotyczących przewozu dzieci w samochodach.

W dniu 11 maja 2012 roku policjanci będzińskiej drogówki w ramach prowadzonych kontroli drogowych sprawdzali przestrzeganie przepisów dotyczących przewozu dzieci w samochodach. Jednocześnie wskazywali kierowcom jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów podczas podróży. Policjanci wręczali także maskotki - Pancernika Gustawa. Podczas akcji zatrzymano także mężczyznę, który kierował pojazdem na "podwójnym gazie". Ten kierowca na pewno na długo zapamięta kampanię . "Klub Pancernika klika w fotelikach"

Przypominamy, że działania prowadzono w związku kolejną edycję kampanii pn. "Klub Pancernika klika w fotelikach". Głównym celem jest propagowanie wśród dzieci i ich rodziców prawidłowego i systematycznego stosowania urządzeń zabezpieczających - w szczególności fotelików - w trakcie podróży samochodem. W ramach prowadzonych ogólnopolskich działań "Bezpieczne Wakacje" policjanci będą przypominać dorosłym o obowiązku czuwania nad bezpieczeństwem najmłodszych podczas podróży samochodem. Pamietajmy, że za przewożenie dziecka w pojeździe w sposób niezgodny z przepisami grozi mandat karny w wysokości 150 złotych oraz 6 punktów karnych.