Wiadomości

Śmiertelny wypadek z udziałem pieszej na Al. Kołłątaja

Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotnie przedpołudnie w Będzinie na Alei Kołłątaja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 25-letni kierujący fiatem bravo potrącił 83-letnią kobietę przechodzącą przez jezdnie w rejonie przejścia dla pieszych. W wyniku doznanych obrażeń kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala. Apelujemy zarówno do kierowców, jak i pieszych o rozwagę i zachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym!

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 10.40 w Będzinie na Alei Kołłątaja. Jadący fiatem bravo w kierunku Czeladzi 25-letni mieszkaniec tego miasta nie zachował należytej ostrożności i z nieznanych do końca przyczyn potrącił przechodzącą w pobliżu przejścia dla pieszych 83-lenią mieszkankę Będzina. Kobieta, mimo udzielonej szybko pomocy medycznej, po przewiezieniu do szpitala zmarła. Policjanci aktualnie badają wszystkie szczegóły i okoliczności tego wypadku. Wiadomo już, że kierowca fiata w chwili zdarzenia był trzeźwy. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań na zawartość w organizmie środków działających podobnie do alkoholu.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Kierowcy muszą pamiętać o tym, że wyjeżdżając na drogi, ponoszą odpowiedzialność zarówno za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, roztargnienia, nadmierna prędkość czy lekceważenie przepisów ruchu drogowego mogą zakończyć się tragicznie. Również piesi muszą pamiętać o tym, że na drodze są uczestnikami ruchu drogowego i niejednokrotnie sami ,mają ogromny wpływ na własne bezpieczeństwo.

  • Będzin al. Kołłątaja miejsce śmiertelnego potrącenia pieszej
  • Będzin al. Kołłątaja miejsce śmiertelnego potrącenia pieszej
  • Będzin al. Kołłątaja miejsce śmiertelnego potrącenia pieszej