Policyjna akcja "Bezpieczny Pieszy" - Rok Pieszego 2016 - Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Rok Pieszego 2016

Policyjna akcja "Bezpieczny Pieszy"

Policjanci z będzińskiej drogówki prowadzą dzisiaj od wczesnych godzin rannych działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. W ramach akcji "Bezpieczny pieszy" stróże prawa kontrolują zachowania niechronionych użytkowników dróg w różnych częściach powiatu. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na te rejony, w których ruch pieszych jest największy. Więcej policyjnych patroli można też zobaczyć tam, gdzie ostatnio dochodziło do potrąceń.

Dzisiaj od godziny 6.00 do  22.00 policjanci z będzińskiej drogówki prowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. W ostatnim okresie czasu zwiększyła się ilość zdarzeń drogowych na terenie powiatu będzińskiego z udziałem pieszych, dlatego celem akcji jest poprawa ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi kontrolują czy przechodnie przestrzegają przepisów o ruchu drogowym oraz postępują ostrożnie korzystając z dróg. Dzisiejsze działania po raz kolejny pokazują, jak często piesi bagatelizują kwestię własnego bezpieczeństwa na drodze. Stróże prawa zatrzymali wielu pieszych naruszających przepisy ruchu drogowego. Swoje nierozważne zachowanie większość ukaranych dziś przechodniów tłumaczyła tradycyjnie - pośpiechem.

Przed południem policyjna kamera towarzyszyła patolowi będzińskiej drogówki w składzie: asp. Zbigniew Flak i sierż. Anita Skórka.  

  • Policyjna akcja "Bezpieczny Pieszy"
  • Policyjna akcja "Bezpieczny Pieszy"
  • Policyjna akcja "Bezpieczny Pieszy"
Ładowanie odtwarzacza...