Wiadomości

"Nasza Krew - Nasza Ojczyzna" - honorowa zbiórka krwi pod katowicką komendą wojewódzką

Data publikacji 16.11.2020

26 listopada br. po raz kolejny będzie można oddać krew. Śląska Policja włączyła się w ogólnopolską akcję oddawania krwi służb mundurowych "nasza Krew - Nasza Ojczyzna". Od godziny 9.00 do 13.00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie oczekiwał na wszystkich krwiodawców przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy ul. Lompy 19. Zapraszamy wszystkich do honorowego oddania krwi dla potrzebujących, rannych i chorych!

Trwa kolejna 9 edycja ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi służb mundurowych pod hasłem „Nasza Krew - Nasza Ojczyzna". W tym roku funkcjonariusze służb mundurowych i pracownicy cywilni będą mogli oddać życiodajny płyn w czwartek 26 listopada 2020 roku od 9.00 do 13.00 w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który zaparkuje przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy ul. Lompy 19.

Gorąco zachęcamy zarówno policjantów, jak i krwiodawców z pozostałych zaprzyjaźnionych służb, a także wszystkich chętnych, do czynnego udziału w zbiórce.

Pamiętajmy, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje. Życiodajny płyn trafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.