Wiadomości

Działania "Prędkość" i "Jednoślad" na będzińskich drogach

Data publikacji 27.09.2019

Dzisiaj w godzinach od 6 do 22 na będzińskich drogach policja prowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość” i "Jednoślad". Mają one na celu wyegzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Ponadto celem dzisiejszych działań jest zmniejszenie ilości kierujących motorowerami, motocyklami i quadami, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego, a także ograniczenie niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym powodowanych przez kierowców jednośladów.

Mundurowi w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdu wyposażonego w  wideorejestrator.

Policyjnym nadzorem obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkowością. Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Ponadto przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Apelujemy do kierowców, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także jechali wolniej w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.