Pierwszy stopień zagrożenia terrorystycznego - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Wiadomości

Pierwszy stopień zagrożenia terrorystycznego

Data publikacji 28.11.2018

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki w miniony poniedziałek podpisał zarządzenie wprowadzające na obszarze całego województwa śląskiego oraz na terenie miasta Krakowa pierwszy stopień alarmowy ALFA.

Pierwszy stopień alarmowy został wprowadzony w związku ze szczytem klimatycznym ONZ. Będzie obowiązywał od 26 listopada 2018 roku  od godziny 0:00 do dnia 15 grudnia 2018 roku do godziny 23:59.

ALFA jest najniższym z czterech stopni alarmowych. Jest przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i porządek  oraz  całej administracji publicznej, do zachowania szczególnej czujności. Administratorzy obiektów użyteczności publicznej zobowiązani są do zmożonej ich kontroli. Mieszkańcy województwa śląskiego oraz miasta Krakowa winni zwrócić szczególną uwagę na nietypowe sytuacje, które mogą grozić potencjalnym niebezpieczeństwem. Uwagę powinny zwrócić pozostawione bez opieki plecaki, torby, pakunki oraz osoby dziwnie zachowujące się, jak również samochody, w szczególności dostawcze (ze skrzynią ładunkową zamkniętą, gdzie nie ma widoczności  przewożonego ładunku), zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń. Mieszkańców prosi się  o  zgłaszanie niepokojących zachowań i sytuacji pod numer alarmowy 112 lub do najbliższej jednostki Policji.

Pełna informacja o wprowadzeniu pierwszego stopnia alarmowego ALFA: MSWiA.