Wiadomości

Zaproszenie do udziału w konkursie "Policjanci w służbie historii"

Data publikacji 22.11.2018

Konkurs "Policjanci w służbie historii" jest adresowany do uczniów policyjnych klas mundurowych w ramach współpracy Instytutu Pamięci Narodowej z Komendą Główną Policji. Jego celem jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczpospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę Państwa Polskiego.

Będzie to trzecia z kolei i bardzo szczególna edycja konkursu, gdyż to właśnie w 2019 roku przypada stulecie powstania Policji Państwowej. Z tego względu wyłonieni zostaną laureaci I i II stopnia. Laureaci I stopnia wezmą udział w zagranicznym wyjazdowym seminarium edukacyjnym, natomiast laureaci II stopnia wezmą udział w specjalnie dla nich zaplanowanym dniu w Szkole Policji. Dwudniowy pobyt w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbędzie się pod hasłem "Dzień z życia kadeta" i będzie miał na celu zaprezentowanie w atrakcyjny sposób szkolenia policyjnego.

W ramach zadań konkursowych uczniowie odkrywać będą miejsca pamięci związane z historią Policji, sylwetki policjantów, których postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom oraz przekazują zdobytą wiedzę innym. Podobnie jak w poprzednich latach można zgłaszać swoje prace przez cały czas trwania konkursu, jednak tylko zespoły zarejestrowane do końca listopada 2018 roku mogą liczyć na udział w warsztatach.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym regulaminem konkursu na stronie:

https://policjanciwhistorii.ipn.gov.pl/pol/kalendarium-1/339,Zgloszenie-do-konkursu-i-rejestracja-na-platformie.html