Wiadomości

"Twoje światła - twoje bezpieczeństwo" - zaproszenie

Data publikacji 21.11.2018

W związku z występującymi w okresie jesienno-zimowym zjawiskami, które niekorzystnie wpływają na widoczność uczestników ruchu drogowego. Policja w całym kraju organizuje kolejną odsłonę ogólnopolskiej kampanii pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Podczas planowanych działań przewiduje się między innymi, prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych związanych z koniecznością posiadania sprawnych świateł oraz kontroli drogowych w zakresie oświetlenia pojazdów. Zapraszamy media na inaugurację akcji!

Wzorem lat ubiegłych, kierujący będą mogli w określonych dniach, bezpłatnie sprawdzać oświetlenie pojazdów na stacjach diagnostycznych działających pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. Sprawdzenia świateł na stacjach, które przystąpiły do akcji, będą wykonywane w dniach: 24 listopada br. oraz 1, 8 15 grudnia br. Ponadto, kierowcy używający aplikacji Yanosik, będą mieć w niej dostęp do informacji na temat kampanii oraz na podstawie swojej lokalizacji, będą mogli zostać doprowadzeni przez aplikację do najbliższej stacji kontroli pojazdów biorącej udział w akcji. W związku z powyższym policjanci ze śląskiej drogówki  w dniu 21 listopada planują przeprowadzić wojewódzką inaugurację tej akcji na Stacji Kontroli Pojazdów w Chorzowie przy ul Styczyńskiego 22. 

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów w celu promocji idei tego przedsięwzięcia jak również założeń  planowanych działań w tym zakresie.