Wiadomości

PODSUMOWANIE AKCJI "ALKOHOL I NARKOTYKI" NA BĘDZIŃSKICH DROGACH

Data publikacji 09.10.2018

Wczoraj od wczesnych godzin rannych do świtu dnia dzisiejszego policjanci z będzińskiej drogówki prowadzili działania "Alkohol i Narkotyki". Na zawartość alkoholu i środków odurzających w organizmie przebadano 1430 kierowców. Pracę i zaangażowanie policjantów wysoko oceniło kierownictwo będzińskiej komendy.

Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie", bądź pod wpływem narkotyków.
W działaniach wykorzystane zostały znajdujące się na wyposażeniu będzińskiej policji różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie. Łącznie na będzińskich drogach  skontrolowano 1430 kierowców.  Cyklicznie powtarzana policyjna akcja zapada w pamięci kierowców powiatu będzińskiego czego dowodem może być fakt iż z pośród tylu przebadanych na zawartość alkoholu i narkotyków we krwi kierowców  wyeliminowano z dalszej jazdy tylko jednego amatora jazdy "na podwójnym gazie" i  jednego nietrzeźwego  rowerzystę. W trwających 24 godziny działaniach uczestniczyło łącznie 10 policjantów będzińskiej drogówki, których pracę wysoko ocenia kierownictwo będzińskiej komendy.