Wiadomości

Dzięki uczciwości Pani Elżbiety wartościowa zguba wróciła do swojego właściciela

Data publikacji 09.08.2018

Wczoraj do będzińskiej komendy zgłosiła się kobieta, która na terenie szpitala w Sosnowcu znalazła portfel. Były w nim dokumenty oraz blisko 2 tys. zł. Dzięki uczciwości mieszkanki powiaty częstochowskiego, wartościowa zguba wróciła do właściciela.

Prawie 2 tysiące złotych, prawo jazdy, dowód rejestracyjny i kartę debetową mógł bezpowrotnie stracić mieszkaniec Skarżyska–Kamiennej. Mężczyzna zgubił swój portfel na terenie Szpitala im. Świętej Barbary w Sosnowcu. Dzięki uczciwości 54-letniej mieszkanki powiatu częstochowskiego i pracy będzińskich mundurowych, wartościowa zguba powróciła do właściciela. Pani Elżbieta znalazła portfel i zgłosiła się z nim do będzińskiej komendy. Dyżurni skontaktowali się z właścicielem zguby i przekazali mu dobrą wiadomość. W ten sposób już po kilku godzinach portfel wraz z cenną zawartością wrócił do szczęśliwego właściciela.
Postawa jaką wykazała się Pani Elżbieta, to wzór uczciwości dla wszystkich, którzy znaleźli by się w podobnej sytuacji. Warto pamiętać, że żadna rzecz, której nie jesteśmy właścicielami, nie jest nasza. Znaleziony portfel, telefon czy inną wartościową rzecz należy oddać do biura rzeczy znalezionych lub na policji. Zabranie i nie oddanie takiego przedmiotu to czyn karalny.