Tragiczny wypadek na pasach - apel do świadków - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Wiadomości

Tragiczny wypadek na pasach - apel do świadków

Data publikacji 28.02.2018

Policjanci z będzińskiej drogówki wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce wczorajszego wieczoru w Będzinie przy ul. Piłsudskiego. Jak dotychczas ustalono 61-letni mieszkaniec miasta przechodząc przez ulicę na oznakowanym przejściu dla pieszych zostały potrącony przez nadjeżdżającego lexusa, za kierownicą którego siedziała 47-letnia mieszkanka powiatu będzińskiego. W następstwie obrażeń doznanych w wyniku potrącenia pieszy po przewiezieniu do szpitala zmarł.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 19.10 na przejściu dla pieszych przy ulicy Piłsudskiego w Będzinie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 61-letni mężczyzna, mieszaniec miasta przechodził przez ulicę korzystając z oznakowanego przejścia dla pieszych. Najprawdopodobniej z powodu nadmiernej prędkości jazdy przez przejściem kierująca lexusem 47-letnia mieszkanka powiatu będzińskiego nie zdołała wyhamować potrącając na zebrach pieszego. Mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do szpitala, gdzie pomimo udzielonej pomocy medycznej, w wyniku doznanych obrażeń ciała zmarł. Policjanci z Będzina aktualnie wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Wiadomo że kierująca lexusem 47-latka była trzeźwa. Kobieta straciła prawo jazdy. W celu pełnego wyjaśnienie przebiegu oraz wszystkich okoliczności tego tragicznego wypadku, stróże prawa proszą wszystkich ewentualnych świadków o kontakt z będzińską jednostką policji. 

Każdy, kto może posiadać jakiekolwiek informację na temat przedmiotowego zdarzenia proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Będzinie (32) 36 80 255, (32) 36 80 266, lub z najbliższą jednostka Policji pod numerem telefonu alarmowego 997 lub 112.