Publikujemy portret pamięciowy oszusta - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Wiadomości

Publikujemy portret pamięciowy oszusta

Data publikacji 14.02.2018

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Będzinie poszukują sprawcy oszustwa metodą "na policjanta", który pod koniec stycznia tego roku wyłudził pieniądze od starszego mężczyzny. Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości, prosimy o kontakt kontakt z policją pod numerem (32) 36 80 280 lub 997, 112.

W styczniu 2018 roku, mężczyzna którego portret pamięciowy publikujemy, podając się za funkcjonariusza policji oszukał starszego mężczyznę i wyłudził od niego 24 tys. zł. Pieniądze miały pomóc uniknąć konsekwencji prawnych na jakie miał się narazić syn pokrzywdzonego.
Oszust to mężczyzna w wieku około 40 lat, sylwetka średnia, wzrost około 190 cm, twarz owalna, miał założoną na głowie czapkę zimową i okulary przeciwsłoneczne.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości oszusta, prosimy o kontakt z będzińskimi policjantami tel. (32) 36 80 280 lub z najbliższą jednostką policji pod numerami alarmowymi 997 lub 112.  Informacje można również przekazać za pomocą poczty elektronicznej na adres: dyzurny@bedzin.ka.policja.gov.pl, a także anonimowo za pomocą formularza "POWIADOM NAS" zamieszczonego stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

 

Do podobnego zdarzenia doszło także na początku lutego w Czeladzi. Również i w tej sprawie opublikowany został portret pamięciowy oszusta.