Konkurs wokalny "Śląskie Eurośpiewanie 2016" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Wiadomości

Konkurs wokalny "Śląskie Eurośpiewanie 2016"

Data publikacji 15.11.2016

Zapraszamy śpiewającą młodzież w wieku od 13 do 19 lat do wzięcia udziału w konkursie wokalnym „Śląskie Eurośpiewanie 2016” organizowanym w ramach programu "Razem Bezpieczniej w Regionie". Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz wychowanków domów kultury. Laureaci wystąpią w koncercie finałowym z towarzyszeniem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Celami konkursu są między innymi prezentacja umiejętności wokalnych i językowych młodzieży z województwa śląskiego oraz miasta Opava w Czechach, promocja muzycznych talentów uczniowskich, integracja młodzieży poprzez wspólny udział w wydarzeniu kulturalnym, a także wzmocnienie profilaktyki twórczej oraz edukacja młodzieży w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznych. Organizatorami są Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, Kuratorium Oświaty w Katowicach, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz Mysłowicki Ośrodek Kultury. 

W ramach konkursu, oprócz przesłuchań, planowane jest także przeprowadzenie warsztatów wokalnych oraz koncertu laureatów z towarzyszeniem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, jak również występ samej orkiestry. Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są do 18 listopada, zarejestrować się można za pośrednictwem stron internetowych urzędu wojewódzkiegomysłowickiego ośrodka kultury lub centrum kultury ARS.

Pliki do pobrania